Redmi Note serisinin global satışları 320 milyonu geçti

Redmi Note serisi, dünya genelinde en çok satan akıllı telefon serilerinden biridir. Xiaomi, Aralık ayının başlarında bugüne kadar 300 milyondan fazla ünite sattığını açıkladı. Yalnızca üç ay sonra şirket, daha fazla Redmi Note satışı gerçekleştirdiğini açıkladı.

Dün düzenlenen Redmi Note 12 Turbo lansmanında Xiaomi, Redmi Note serisi satışlarının global olarak 320 milyon üniteyi aştığını açıkladı. Öbür bir deyişle, şirket son üç ayda 20 milyon ünite satmayı başardı.

Redmi Note serisinin global satışları 320 milyonu geçti

Ayrıca Xiaomi, Canalys’e nazaran Redmi Note 11’in 2022’de dünya genelinde en çok satan 10 akıllı telefon ortasında oldu. Geçen yıl 18 milyon Redmi Note 11 satıldı. Bu, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max ile eşitleniyor.

Ancak maalesef satış sayısı yüksek görünse de, son birkaç çeyrek boyunca toplam sevkiyatlar düşüş gösterdi. Örneğin, Xiaomi, 2021’de yalnızca 5 ay içinde 40 milyondan fazla Redmi Note satmıştı. Evvelki yılların tersine, Xiaomi artık farklı fiyat segmentlerine yayılmış geniş bir aygıt yelpazesi altında Redmi Note serisi satıyor. Bununla birlikte, evvelki satış rekorlarını yakalayamadı. Global akıllı telefon pazarı artık doymuş durumda. Tüketiciler eskisinden daha uzun mühlet telefonlarını kullanıyorlar. Üstelik mevcut ekonomik şartlar da bu duruma yardımcı olmuyor.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)