Twitter yeni geliştirici sürümünü duyurdu! Fiyatlar cep yakıyor!

Şirket daha evvel, geliştirici özelliklerinde daha büyük bir değişikliğin kesimi olarak üçüncü taraf istemcileri yasakladığını doğruladıktan sonra değişiklikleri ertelemişti.

Beklendiği üzere, şirket, selefinden çok daha azını sunan, sonlu fonksiyonelliğe sahip fiyatsız bir katmanı sürdürüyor. Botları ve başka “test etme” emellerini hedefleyen yeni fiyatsız katman kapsamında, hesaplar ayda 1.500’e kadar tweet gönderebilecek lakin öteki özelliklere erişemeyecek. Bu, Twitter’ın birtakım ünlü bot hesapları için bir cankurtaran halatı sunabilir, lakin günde yaklaşık 50 tweet, daha sık paylaşım yapanlar için çok hudutlu kalabilir.

Twitter yeni geliştirici sürümünü duyurdu! Fiyatlar cep yakıyor!

Ayda 100 ABD Doları olan yeni “temel” katman ise biraz daha fazlasını sunuyor: geliştiriciler, kullanıcı seviyesinde ayda 3.000’e kadar ve uygulama seviyesinde ayda 50.000’e kadar tweet gönderebilecek. Ayrıyeten ayda 10.000 tweetlik bir okuma limiti de sunuluyor ki bu da daha evvel sunulandan çok daha az.

Bu ortada, bir kurumsal katman, daha yüksek bir erişim seviyesine muhtaçlık duyan işletmeler için lakin bu katmanla ilgili detaylar hala meçhul. Twitter’ın geliştirici web sitesine nazaran, kurumsal katman “sizin ve müşterinizin özel gereksinimlerini karşılayan ticari seviyede erişim” ve öbür özellikleri içerecek. İşletmeler kurumsal erişim için başvurabilir, lakin Twitter’ın açıkladığı tek fiyatlandırma bilgisi şimdilik sırf “aylık abonelik katmanları” olacağı.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)