Xiaomi artık de akıllı perde modeliyle sonları zorluyor

Mijia, Xiaomi’nin ekosistemine ilişkin bir markadır ve yenilikçi ve uygun fiyatlı eserlerle tanınır. Portatif elektrikli ısıtma kupasıyla yaptığı sürprizden sonra artık de Mijia Akıllı Perde’yi piyasaya sürdü. Bu yazımızda bu yeni akıllı perdenin özelliklerini ve teknik özelliklerini inceleyeceğiz.

Mijia Akıllı Perde, entegre teleskopik rayı sayesinde makul bir aralıkta serbestçe ayarlanabilen iki farklı uzunlukta gelir. Bu uzunluklar 1.75-3 metre ve 2.2-4 metredir. Bu entegre ray sistemi, başka ölçümlere gereksinim duymadan, basitçe heyetim ve kullanım imkanı tanır.

Bu akıllı perdeyi çeşitli akıllı formüllerle açıp kapatabilirsiniz. Ses komutları, akıllı telefon uygulaması yahut belirlenen vakitlerle perdeyi yönlendirebilirsiniz. Olağan ki klâsik perdeler üzere manuel olarak da kullanabilirsiniz.

Xiaomi artık de akıllı perde modeliyle sonları zorluyor

Perdenin suratını üç farklı seçenekle ayarlayabilirsiniz. Süratli, orta ve yavaş olmak üzere üç sürat seçeneği mevcut. Ayrıca, perde aniden hızlanıp yavaşlamaz, bu sayede sizi rahatsız etmez ve pürüzsüz bir sürat ayarlama özelliği sunar.

Mijia Akıllı Perde, konutunuzdaki öbür akıllı aygıtlarla da eşleştirilebilir. Örneğin, Xiaomi akıllı kapı kilitleriniz varsa, meskene gelip kapıyı açtığınızda ve kilitleyip çıktığınızda perdelerin otomatik olarak açılıp kapanmasını sağlayan bir “eve dönüş modu” oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra, Xiaomi akıllı hoparlör yahut akıllı tavan lambalarıyla eşleşen “uyanma modu” ve “uyku modu” da oluşturabilirsiniz. Sabahları perdeler açıldığında müzik çalar yahut perdeler gece kapandığında ışıklar yavaşça söner.

Mijia Akıllı Perde’nin fiyatı uzunluğuna nazaran değişiklik gösteriyor. 1.75-3 metre için fiyat 599 Yuan (80 dolar) iken, 2.2-4 metre için 699 Yuan (95 dolar)’dır.

Oyun Haberleri

Gönderiliyor
Kullanıcı oyu
0 (0 Oy)